Your cart is currently empty!
Chiappa Little Sharp Color Case/Walnut Falling Block Action Rifle – 22 Long Rifle
Original price was: $1,079.99.$971.99Current price is: $971.99.
Description
Chiappa Little Sharp Color Case/Walnut Falling Block Action Rifle – 22 Long Rifle – Faithful to the original design but smaller in scale. Like their larger counterparts, these beautiful rifles are CNC machined and matched to hand oiled walnut stocks for a perfect fit. Falling Block Action Double Set Trigger System Hand Oiled Walnut Stock And Forend Color Case Receiver Extractor
Specifications
| Capacity | 1 |
|---|---|
| Barrel Length | 24in |
| Finish | Blued |
| Sights | Iron Sights & Dovetail Optics Rail |
| Weight | 5.5lbs |
| Action | Single Shot |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Color Case/Wood |
| Gun Model | LITTLE SHARPS |
| Hand | Right |
| Overall Length | 37.6in |
| Stock Material | Hand Oiled Walnut |
| Type | Rimfire |
Buy Chiappa Little Sharp Color Case/Walnut Falling Block Action Rifle – 22 Long Rifle Online
Looking to buy firearms online? Our Chiappa Little Sharp Color Case/Walnut Falling Block Action Rifle – 22 Long Rifle by Chiappa in Chiappa is ready for secure checkout and fast shipping to your nearest licensed FFL.
Shipping Available to Columbus, Ohio
We ship to FFLs near you. Select a dealer at checkout to complete your firearm transfer.
FFL Shipping Policy
- All firearms ship to a licensed FFL dealer of your choice
- Processing time: 1–3 business days
- Tracking details sent via email
- No shipping to P.O. boxes or direct to individuals
Return & Refund Policy
- Firearms: All sales final once transferred to buyer
- Accessories: 30-day return policy on unused items in original packaging
- Buyer pays return shipping unless item is defective
- Contact support before returning any item
Common Questions
- Can I buy guns online legally?
- Yes. All firearms are shipped to licensed dealers and transferred with a background check.
- Where can I buy this product near me?
- Choose “FFL dealer near me” at checkout to pick it up locally.
Need more options? Browse all guns online.





